Participated Artists

Stefan Adamski   Anderwald + Grond   Gerhardt Moswitzer   Nadine Taschler
Bernadette Anzengruber   Rebecca Gross   Richard Nagy   Gabriel Tempea
Michael Aschauer   Michael Gumhold   NEOZOON   Lea Titz
Marie-Anne Bacquet   Clemens Haas   Nanna Neudeck & Titusz Tarnai   Benjamin Tomasi
Amit Berlowitz   Katrin Handlbauer   Rory Newman   Peter Tscherkassky
Reinhard Blum, Rita Laslberger   Max Hattler   Nicolaisen/Clausen/Jørgensen   Karin Übelbacher
Rada Boukova   Marlene Hausegger   Jascha Novak   Borjana Ventzislavova
Waltraud Brauner   Barbara Hauser   Paul O´Donoghue aka Ocusonic   Alisa Vostiklap
Cäcilia Brown   Wei-Ming Ho   Bernd Oppl   Susanne Wagner
Burkert / Tornquist   David Hochgatterer   Silke Paulitsch   Loong Wah
Andrew Busti   Markus Hofer   Edith Payer   Peter Weibel
Liao Chi-Yu   Peter Hoiß   Vinca Petersen   Roswitha Weingrill
Pip Chodorov   Faith Holland   Jörg Pieringer   Robert Wilson
Kerstin Cmelka   Sabine Höllwerth   Sasha Pirker   Helena Wittmann
G.R.A.M.   Barnabas Huber   Lisa Pock   Zsuzsanna Werner
ddkern   Harald Hund/Paul Horn   Wendelin Pressl   Gerald Zahn
Gustav Deutsch   Matthias Hurtl    PRINZGAU/podgorschek   Željko Jancic Zec
Hewiach   Heejin Jang   Marta Armengol Pujol & Lisa Truttmann   Conny Zenk
Nina Dick   Nick Jordan   Erica Ratvay & Jörg Artaker   Zort
Jens Dolfen   Michel Klöfkorn   Remo Rauscher    
Thomas Draschan   Peter Kogler   Ulla Rauter - Glissando    
Alice Durst   Rainer Kohlberger & Wilm Thoben   Stefan Riebel    
Elektrokinetische Mikrospaltzelle   Christoph Kolar   Pipilotti Rist    
Rainer Eisch   Renate Kordon   Claudia Rohrauer    
Piers Erbslöh   Dariusz Kowalski   Philipp Roidinger   LIVEACTS
Patrick Esser   Gudrun Krebitz   Anja Ronacher   Stefano D'Alessio & Martina Menegon 
Jonas Feferle & Laura Nasmyth   Avi Krispin   Julian Rosefeldt   Nina Dick
Matthias Feldmann   Daniel Kunzelmann   Christian Ruschitzka   ffid
Valentina Ferrandes   Birgit Laggner   Elina Saloranta   Clemens Fürtler
Thorsten Fleisch   Gerda Lampalzer   Viktor Schaider   Nikolaus Gansterer & Jörg Piringer
Phillip Fleischmann   Claudia Larcher   Viktoria Schmid   Ulla Rauter & freyer/luftensteiner
Susanna Flock   Vivian Lee   Susanne Schuda   Tagtool feat. Keramik & Steak
Udo Fon   Thomas Lehner   Klaus Schuster    
Low Frequency Orchestra   Xenia Lesniewski   Dagmar Schürrer    
freyer/luftensteiner   Lluis Lipp & Richard Nagy   Frederike Schweizer    
Nora Friedel   Edgar Lissel   Günther + Loredana Selichar    
Jonas Fröhlich   Markus Liszt   Side 9000    
Siegfried A. Fruhauf   Vladimir Logutov   Hubert Sielecki    
Clemens Fürtler   Marie Losier   Bartosz Sikorski    
M. Gansberger   Johann Lurf   Morten Skallerud    
Nikolaus Gansterer   Bernd Lützeler   Marcelo Slama    
Christine Gensheimer   Yves-Marie Mahé   SPLITTERWERK    
Aldo Giannotti   Sabine Marte   Ivonne Stark    
Thomas Glänzel   Alexander Martinz   Petra Sterry    
Mark Glassner   Lukas Marxt   Günter Stöger    
Alexandra Gojdicová   Mateo Maté   Maarit Suomi-Väänänen    
Mihai Grecu   Robert Mathy   Johannes Stoll    
Thomas Grill   Zena Merton   Symaq & Igrag    
Florian Grolig   Sissa Micheli   Frédéric Tachou    
Friedl vom Gröller   Peter Miller   Julian Tapprich